Bitki Falı

Yaprakların, ağaç dallarının yakılması ile uygulanan bir fal türü olup, bu fal içerisinde genelde incir ağacının yaprakları kullanılır. Ya da bazı çiçeklerin, çalıların dikenli kısımları kullanılır. Amaç gelecek hakkında bir takım tahminler yapmaktır.

Nasıl Uygulanır

yöntemlerden biri yapraklar veya dallar yakıldıktan sonra ortaya çıkan dumanın ya da külün yorumlanması olmaktadır. Çıkan duman eğer koyu renkte olursa bu durum gelecekte olumsuz bir durum ile karşılaşacağını ve bu durumlardan olası olanların savaş, ölüm gibi haberlerin olabileceği anlaşılmaktadır. Eğer yoğun olmayan ve çok da rahatsız etmeyen bir duman çıkarsa refah bir geleceğin beklendiği düşünülebilir. Bir diğer yandan eğer küller tamamen toz haline geldiyse var olan sorunların sona erdirileceği anlamı çıkarken, küllerin içerisinde hala yanmayan parçalar varsa, var olan sorunların bir süre daha devam edeceği anlaşılmaktadır.

Bir diğer yöntem de ateşe atılacak olan dalların üzerine önceden kafa da oluşturulan sorular için cevaplar yazılarak ateşe konması ile başlar. Kül olmaya yüz tutmadan çıkarılan dallardan hangisinin üzerinde yazılan cevap okunuyorsa o sorunun cevabı kabul edilir. Eğer birden fazla okunabilir dal varsa en belirgin olanı doğru kabul edilir.

Bir diğer yöntem de yaprakların üstüne cevaplar yazılır. Sonrasında hafif bir esinti sağlanır ve yaprakların arasında yarinde kalanı sorunun cevabı olarak kabul edilir.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı