Böcek Falı

Sığla ağacından elde edilen reçinelerin oluşturduğu tütsü ile yine o ağaçların üzerinde bulunan böceklerin beraberce yakılarak ortaya çıkan dumanın yorumlanması üzerine uygulanan bir fal çeşididir. Afrika’da Somali coğrafyasında ve bir çok Arap topluluklarında bu fal türü yaygın bir şekilde görülmektedir.

Nasıl yorumlanır

Ateşin içine atılmış ve bu fal için kutsanmış böceklerin ateşin ortaya çıkardığı dumanda mistik bir etki yapmaktadır. Dolayısıyla ortaya çıkan dumanın hareket ediş şekli ile ateşin hangi yöne doğru hareket ettiği dikkat edilmesi gereken hususlardır.

Eğer duman kirli bir hava görüntüsü verir ve rengi kara bulutları andırırsa bu lanetlenmiş bir olayın gün yüzüne çıkacağını simgeler. Bir diğer yandan ateşin rengi koyu bir renk alırsa, iş ekonomik  ya da bütün toplumu ilgilendiren sosyal konularda bir çöküntünün habercisi olur. Bunun dışında dumanın etkisi az ve ateşin rengi kırmızıdan ziyade sarıya yakınsa olumlu haberlerin müjdesi olur.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı