Bulut falı – Bulut falınıza kendiniz bakın…

Bulut falı – Bulut falınıza kendiniz bakın…

kalp_bulut_671997

Bulutların şekli, gökyüzünde dizilişleri, renkleri, zaman içerisinde aldıkları şekiller ve gökyüzündeki hareketleri her zaman ilgi çekmiştir. İşte tam da bunlar üzerine kurulu bir fal bulut falı. Bulutların varlıkları ve yoklukları üzerine yorumlamalar yapma, varolan bulutları da şekline, rengine, dizilişine ve hareketlerine göre inceleme işine deniliyor. Orjinal adı nephelomancy; Grekçe nephele yani buluttan geliyor; mancy de kutsama ve kehanet manasında.

En eski zamanlarda insanlar bulutların gökyüzüne tanrılar tarafından yollanmış birer mesaj olduklarına inanmışlardır. Bazı kültürlerde de tanrının kendisi olarak algılanmışlardır. Öyle ki eğer bu tanrı kızarsa öfkesini yağmura, rüzgara, fırtınaya çevirip felaket saçabilir; ama sakin olduğu zamanlarda da etrafa aydınlık ve ışık saçıp insanlara yol gösterir, şeklinde yorumlamalar yapılmıştır. Özellikle krallar ve kraliçeler tarafından önemli kararlar alınacağı vakit kahinler bir dağın tepesine kamp kurarak birkaç gün süreyle bulutların hareketlerini, şekillerini ve renklerini inceleyip yöneticileri bilgilendirirlerdi. Verilen bilgilere göre örneğin savaş tarihi kararlaştırılır veya kutlama yapılacak günler seçilirdi.

Bazı kültürlerde bulutların suya olan yansıması da çok büyük önem taşır. Bir nehir yüzeyi veya bir kaba doldurulmuş suya yansıyan bulutun şekline göre bazı çıkarımlarda bulunulmuştur.

alfred-lemoine-though-a-prisoner-in-chains-he-continues-to-dictate-the-prophecies

Günümüzde de bulut falı bakmak oldukça kolay, bulutları rahatlıkla seyredebilmek için yere uzanın, yere uzanmak istemiyorsanız bir kaseye su doldurun; böylelikle tıpkı bir ayna gibi bulutların yansımasını rahatlıkla görebilirsiniz. Sonra, gerçekten dilediğiniz bir hayalinizi veya içinden çıkamadığınız bir sorunu oldukça net olacak bir biçimde dile getirip sorunuzu sorunuz. Ve mümkün olduğu şekilde sabırlı olarak bulutların cevabını bekleyiniz. Bu noktada her ayrıntı oldukça önemlidir, örneğin; bulutlar ince mi kalın mı; yağmur habercisi mi yoksa dağılır vaziyetteler mi? Güneye veya kuzeye doğru mu hareket ediyorlar yoksa doğu veya batıya mı? Ama en önemlisi size olumlu veya olumsuz cevabınızı iletecek olan bulutların doğrudan mesajıdır.

Gökyüzü açıksa bu çok yakın bir zamanda oldukça iyi bir haber alacağınıza işarettir; hafif ve dağınık şekilde bulutlar varsa bu aceleniz sebebiyle iyi bir fırsatı kaçıracağınız anlamına gelir.

Eğer sık ve koyu bir şekilde bulutlar dizilmişse bu da çok yakın arkadaşlarınızla bir araya gelip önemli bir karar alacağınız anlamına gelir.

Bulutlar doğuya ve güneye doğru gidiyorlarsa bu iyi kuzeye veya batıya gidiyorlarsa bu olumsuz bir duruma işarettir.

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı