Bulut falı nedir? Bulut falına nasıl bakılır?

Bulut falı nedir? Bulut falına nasıl bakılır?

bulut-falı-bak

Bulut falı bulutlara bakılarak kehanette bulunulan bir fal türüdür. Tarihi çok eski çağlara kadar dayanmaktadır. Yunan tarihine baktığımızda bulut falına rastlamak mümkündür. Eski çağlardaki falcı ve kahinlere göre bulut kutsal sayılırdı.

Bulutların aldığı şekiller, renkleri, parlaklık yada koyulukları falcılar tarafından çeşitli yorumlar şeklinde açıklanırdı. Günümüzde de bir nevi bulut falı kullanılmaktadır. Ancak günümüzdeki yorumlar geçmiş dönemlerden oldukça farklıdır.

 

Günümüzde bulutlara bakarak birtakım yorumlarda bulunmak kolaydır. Bu yorumlar genelde, havanın nasıl olacağını şeklindedir.

 

Bulut falını yorumlamanın bir çeşidi de şu şekildedir:

Önce içinizden bir dilek tutarsınız. Dileğiniz hakkındaki yorumları bulutların şekillerine bakarak tahmin edebilirsiniz. Bulutlara dikkatli bir şekilde baktığınızda onların bazılarını birtakım eşya yada canlıya benzedigini göreceksiniz.

Dileginizi tutup bulutlara baktığınızda, bulutların arasında bir anda bir ışık görürseniz bu dileginizin gerçekleşeceği anlamına gelir.

Siz bulutlara bakarken bir bütün halinde olan bulut, birden bire parçalanır yada dağılırsa yine dileğiniz gerçekleşecek demektir.

Siz bakarken bulutlar bir anda bir araya gelerek kararırsa, bu da dileginizin yakın zamanda gerçekleşmeyeceğini anlamını taşır.

Yine bulutların birden bire dağılarak tüy tüy olması, dileğinizin çok ama çok kısa sürede gerçekleşeceği şeklinde yorumlanır.

 

Sizin ilk baktığınız noktada bulutların düz bir şekilde gözükmesi, isteğinizin kısa sürede gerçekleşeceği anlamını taşır. Bulutlara baktığınız esnada renklerinin birden açık olması dileğiniz için iyiye, koyu olması ise dileğiniz için kötüye işarettir.

 

Günümüzde hala bulut falı kullanılmaktadır.

 

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı