Burçlar

Burçlar toplam 12 tane olup her biri gökyüzündeki haritasına yerleşmiştir. Koç burçların arasında birinci evdedir. Bu nedenle her yerde birinci burç olarak geçmektedir.

astrolociBurcunuzu, doğduğunuz zamanda Güneş’ in Zodyak’ a göre aldığı konum belirler. Çünkü, Güneş her yıl aynı zamanda Zodyak’ ta aynı burçta yer alır. Astroloji’ de gezegenlerin bulunduğu konumun hayatınızı etkilediği söylenir. Bu nedenle burçların, kişilik özellikleriniz hakkında verdiği birçok bilgi doğrudur ve karşınızdakinizi daha kolay tanımanızı sağlar. Hatta eş seçiminizi yaparken burcunuzun eş adayınızla uyumunu dikkate alabilirsiniz. Unutmayın burçlar bir klavuz gibidir. Aşk ve evlilik hayatınızda ne kadar mutlu olabileceğiz, iş hayatınızda ne kadar başarılı olacağınız hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Burçlar dört grupta toplanırlar. Grupları bilmek temel kişilik özellikler hakkında genel bilgi sunar. Bunlar;

Ateş Grubu Burçları (Koç, Aslan, Yay)
Toprak Grubu Burçları (Boğa, Başak, Oğlak)
Hava Grubu Burçları (İkizler, Terazi, Kova)
Su Grubu Burçları (Yengeç, Akrep, Balık)

Ateş Grubu Burçları

Canlı, enerjik, girişimci olmalarının yanı sıra çabuk heveslenip çabuk vazgeçebilirler. Doğuştan lider ruhlu oluşu sebebiyle emir almaktan çok emir vermeyi severler. Aklına koyduklarını yaparlar. Aceleci olmaları kısa mutlulukları beraberinde getirir. Kendilerini açık bir şekilde ifade ederler. Bu da iletişimlerinde kuvvetli olmarını sağlar. Risk almayı severler çünkü cesurdurlar. Bu yüzden hep daha üstü hedeflerler.Özgürlüklerine düşkündürler. Bu burçları baskı altına almaya kalkmak yanlış bir davranış olur.

Yaratıcıdırlar. Yaptıkları iş de başarılıdır ve kendilerinden söz ettirirler. Şanslıdırlar. Hayatta bir çok kez şans kapılarını çalar. Yalnızlıktan değil kalabalık ortamlardan hoşlanırlar. Bazı olaylar karşısında çabuk parlayıp çabuk sönerler. Egoları çok gelişmiş, kendilerini çok beğenen tiplerdir. Yetinmeyi bilmezler.

Hiçbir şeyi içlerine atmadıkları gibi, sembolik yollar veya hissettirmek gibi yaklaşımlarla da karşılık vermezler. Yaratıcılıkları ile birlikte analiz yetenekleri de gelişmiştir. Bu nedenle isabetli gözlemler yapar, akılcı fikirler ve yeni stratejiler  geliştirirler. Seyahatlerden hoşlanırlar.

Yaşlandıkça yaşamları sakinleşir. Belli bir konunun üzerinde yoğunlaşıp uzmanlaşabilir. İleri yaşlarda öfke patlamalarını engelleyebilir, her karşılaştıkları insanı yönetmekten vazgeçebilirler.

Toprak Grubu Burçları

Karakteri sağlam, güvenilir kişilerdir. Özellikle iş hayatında üretken, yapıcı ve analizci bir yapıya sahiplerdir. Bir işe başladıklarında sonuna kadar giderler. Sabırlıdırlar. Ancak sabit fikirli ve değişime kapalıdırlar. Bu sorumluluk sahibi olmalarını sağlar. Sevdiklerine ve alışkanlıklarına çok bağlıdırlar. Titiz ve tutumludurlar bu yüzden detaylara önem verirler.

Karşılaştıkları fırsatları iyi değerlendirir ve sonucunda başarıya ulaşırlar. Bu, pratik zekaları sayesindedir. İradelerine sahip kişilerdir. Aldıkları kararı sonuna kadar uygular ve bundan vazgeçmezler. Gelenek göreneklerine bağlıdırlar. Aile bağları kuvvetlidir. Yalandan hoşlanmazlar. Sakin bir hayatları vardır. Ancak kızgın oldukları zaman bu kuvvetli olarak açığa çıkar.

Alıştıkları şeylerden vazgeçememeleri, bazı şeylerden ya da kişilerden ayrılmak zorunda kaldıklarında onları bunalıma sokabilir. Hassas yapıları, güzellik ve estetiğe son derece duyarlı hale gelmelerini sağlar. Sanat konusunda zevk sahibidirler. Gerçek kazancın çalışılarak elde edildiğini bilirler. Dakik olmayı, karşılarındaki insana saygı gösterme yollarından biri olarak algıladıklarlar. Bu saygılı kişi yapısındandır. Duygularını dışarıya sezdirmezler.

Hava Grubu Burçları

Çok zeki ve akıllıdır. Etkili konuşurlar. Çevrelerindeki insanları yönlendirmeyi iyi bilirler. Herkesle sohbet edebilir, diyaloglarda uyumu kolayca yakalayabilirler. İyimser ve güler yüzlüdür. Yalnızlığı sevmezler. Sevdiklerine önem verirler. Kalabalık arkadaş gruplarıyla takılmaktan çok hoşlanırlar. Çok sosyaldirler.

Konuşkandırlar. Her konu hakkında söyleyecek sözleri vardır. İnsanlara nasıl ulaşacaklarını bilseler de bazen formalite yaklaşımları benimserler ve aslen dürüst oldukları için, bunları makyajlamayı da pek iyi beceremezler. Dillerini tam kapasite ile kullandıklarında, Ateş grubu kadar etkileyici önderler olup kitleleri yönlendirebilirler. Bilime, özellikle de matematiğe fazlasıyla yatkındırlar. Çok yönlü olmalarından ve kolay sıkılmalarından dolayı konsantrasyon sorunu yaşarlar. Ancak isterlerse herhangi bir konuda uzmanlaşabilirler. Bilgiye aç olmaları onları kısa sürede entellektüel yapabilir.

En çok tarafsız olan gruptur. Genelde sakinlerdir. Ancak ortada bir hasızlık varsa çileden çıkarlar. Zekaları ile sorunların üstesinden gelmekte çoğu zaman zorlanmazlar. Emir altında olmaktan, kısıtlanmaktan, toptan engellenmekten, rutin işler yapmak zorunda kalmaktan hoşlanmazlar. Sert biçimde eleştirildiklerinde, eleştirilen davranışlarını inatla sürdürdükleri görülebilir.

Bazen çabuk alınabilir ancak çok duygusal değillerdir. Sabit fikirli değillerdir ama bakış açıları da bir türlü normal esnekliği sağlayamaz, sürekli kıpırdayıp durur. Emeklerinin karşılığını sonuna kadar almak isterler. Aşk ilişkilerinde, arkadaş olup olamadıklarına bakar ve bunu başarmışlarsa, evliliğe kadar gidebilirler. Rahat bırakma ve rahat bırakılma taraftarıdırlar.

Eleştirmekten, kinayeden, ince esprilerden hoşlanırlar. Kırıcı olmaktan kaçınırlar. İyi birer müzakereci veya arabulucudurlar. Farklılık istekleri, çoğunluğun arasında kaybolup gitmeyi kesinlikle reddeden yapıları ile birleşince, davranış ve hareketleri ile çeşitli ortamlarda kendilerini ön plana çıkarırlar.

Su Grubu Burçları

Çok kırılgandırlar. Dış etkenlerden yüksek seviyede etkilenebilirler. sezgileri güçlü olup, dile getirilmeyenleri öğrenebilir ve ortaya çıkarılmayanları zihinlerinin gözünde görebilir yani düşünceleri okuyabilirler. Bu nedenle ortada bir sebep yok gibi gözükürken aniden çevrelerine tepki göstermeye başlayabilirler.

Sosyal, dışadönük ve sıcak görünürler. Bu onlar için yaşamın bir gereğidir. Aslında kendi iç dünyasını yaratır ve burada yaşarlar. İnsanlar bunu farketmezler. Hayalcidirler ancak dış dünyanında farkındadırlar. Çevreyi sürekli gözler, analiz eder ve her şey hakkında bir fikir oluştururlar. Olayların içinde olsalar bile, dışarıdan bir göz gibi yaşananları izleyebilirler.

Bir işi kolayca kavrarlar. Gizliden gizliye hırslıdırlar. Uzun süre tanıdığınız biri olsa dahi herşeyini bilemezsiniz. Çünkü buna izin vermezler. Aşık oldukları zaman dünyayı sevdiklerinin etrafında döndürürebilirler. Fedakar ve sadakatlidirler. Maddiyata, cinselliğe, mükemmeliyetçiliğe eğilimli olabilirler. Eleştirmek ve iğnelemekten hoşlanırlar.

Duygularıyla hareket ederler. Hedeflerine ulaşmak için sonuna kadar çabalarlar.

Kaynakça: 
Sır Kapısı Kader Aynası, Mustafa N. KARLI, Milenyum Yayınları
Çocuğunuzla Yıldızınız Barışsın, Hande KAZANOVA, Doğan Egmont Yayıncılık
http://e-dergi.atauni.edu.tr

 

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı