Burçlara göre çiçekler

1ce49c7c092df20ea6fc2d0ead145755

Sevginizi, aşkınızı, bağlılığınızı göstermenin eski ve bir o kadar da güzel yollarından biri sizce de çiçekler değil mi?

Geleneksel olarak doğduğu aya göre kişiye verilebilecek çiçekleri sizin için araştırıp, yazdık.

Değer verdiğiniz kişiye düşüncenizi bir çiçekle göstermeye ne dersiniz… Eğer cevabınız evet ise, o halde hangi aya hangi çiçek denk geliyormuş bakalım.

aylaragorecicekler

  Ocak

Ocak ayında doğanlar için, kırmızı karanfil veya beyaz kardelen, aşk, cazibe ve farklılığı sembolize eder.

Karanfilin aynı gül gibi pek çok rengi bulunur ve her birinin farklı bir anlamı vardır. Karanfil oldukça cazibelidir.

Şubat

Şubat ayında doğanlar için menekşe, bağlılığı, alçak gönüllüğü ve saflığı sembolize eder. Eğer birine menekşe veriyorsanız, onun için her zaman yanında olacağınızı belirtiyorsunuzdur.

Bir diğer çiçek ise çuha çiçeğidir. Çuha çiçeği ise o kişi olmadan yaşayamayacağınızı gösterir. Alçakgönüllüğün, farklılığın ve erdemin göstergesidir.

Mart

Mart ayında doğanlar için, Nergis, eşsiz bir aşk anlamındadır. Etrafında güneş her zaman parlar. Saygı, tevazu ve sadakat anlamındadır.

Nisan

Nisan ayında doğanlar için, Mürdümük, keyif ve zevki gösterir. Ayrıca “güle güle” demek için de kullanılabilir. Papatya masumiyeti, sadık aşkı ve saflığı gösterir. Ayrıca arkadaşlar arasında bir sırrı saklamak için verilir. Burada, “Hiç bir zaman anlatmayacağım.” anlamına gelir.

Mayıs

Mayıs ayında doğanlar için, İnciçiçeği, tatlılığı, sevimliliği, alçakgönüllüğü ve mutluluğa dönüşü belirtir. Eğer birine aşkınızı göstermek istiyorsanız ve o, hayatınızı tamamlıyorsa ona inciçiçeği verebilirsiniz. Alıç, çok fazla mutluluğu ve umudu temsil eder.

Haziran

Haziran ayında doğanlar için gül, birini hesaba katmaktan daha fazla anlam içermektedir. Pembe gül mükemmel mutluluğu sembolize ederken kırmızı gül hemen hemen herkesin bildiği “Seni seviyorum” anlamını taşımaktadır. Beyaz gül, masumiyeti ve saflığı simgelerken sarı gül de kıskançlığı veya aşkın azaldığını belirtir. Bir buket gül samimi şekilde minnettarlığı belli eder.

Bu ay için bir diğer çiçek ise hanımelidir. Hanımeli, ebedi aşkın bağlılığı için güçlü bir semboldür.

Temmuz

Temmuz ayında doğanların çiçeği düğünçiçeğidir. Düğün çiçeği farklı renk değişim kombinasyonlarına göre farklı anlamlar içerir. Pembe- Kararsızlık, Beyaz- Mutlu Bir Doğayı ve Mor- İlk Aşkı temsil eder. Genellikle düğünçiçeği, aşkın güçlü bağlarını belirtir.

Bu ayın bir diğer çiçeği ise nilüferdir. Saflığı ve görkemi sembolize eder.

Ağustos

Ağustos’ da doğanların çiçeği glayöl veya gelinciktir. Glayöl maziyi hatırlamayı, sakinliği, bütünlüğü ve sevdalanmayı temsil eder. Glayöl ile kalp aşkın bir parçası haline dönüşür.

Bu ay için bir diğer çiçek olan gelincik ise renklerine göre farklı anlamlar içerir. Kırmızı gelincik, zevk anlamına gelir. Beyaz gelincik teselli vericidir. Sarı gelincik ise sağlık ve başarı dileyicidir. Uzun yıllardan beri uykunun, barışın, ve savaş sırasında ölen askerlerin hatırlanmasında kullanılmıştır.

Eylül

Eylül ayında doğanlarin çiçeği yıldız çiçeği ve gündüz sefasıdır. Yıldız çiçeği güçlü bir aşkın sembolüdür. Gündüz sefası ise, sevginin basit sembollerindendir.

Ekim

Ekim ayında doğanların çiçeği kozmos ve nergistir. Kozmos çiçeği, düzen, barış ve huzur anlamını taşır. Sık sık şiddetin heyecanlılığın esintisini, ölümsüz aşkı sunar veya bir başka deyişle birlikte olduğunuz kişiden memnuniyetinizi gösterir.

Kasım

Kasım ayında doğanların çiçeği kasımpatıdır. Kırmızı kasımpatı “Seni seviyorum.”, beyaz kasımpatı masumiyet, saflık ve saf aşk, sarı kasımpatı ise hafif bir aşkı ifade eder.

Aralık

Aralık ayında doğanların çiçeği ise nergis ve çobanpüskülüdür. Nergis, fikrinizi şekillendirerek sevgilinizle bulunduğunuz konumda kalmak istediğinizi gösterir. Bu ay için bir diğer çiçek ise, çobanpüskülüdür. Evdeki mutluluğunuzu sembolize eder.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı