Büyücü Abramelin ve Büyü

Büyücü Abramelin ve Büyü

abramelin

 

Büyücü Abramelin olarak da bilinir.

15. yüzyılda yaşamış bir Alman Yahudisidir. Çalışmaları ardından gelen büyücüleri yüzyıllarca etkilemiştir.

Abramelin’in büyüdeki ustalığını ve yeteneğini meleklerden aldığı söylenmektedir. Kabala alanında bir otorite olan Abramelin Kabala’yı büyü sisteminin temeli olarak kullanmıştır.

Abramelin’in büyüdeki öncelikli prensibi her insanın onu yönlendiren bir meleği bir de şeytanı olduğu inanışıydı. Yaşadığımız fiziki dünyanın meleklerin gözetimi altında çalışan şeytanlar ve kötü ruhların bir ürünü olduğunu söylüyordu.

Abramelinin büyü çalışmaları üç kısımdan oluşan eseri “Büyücü Abramelin’in Kutsal Sihri”nde toplanmıştır. Kitap 1458’de İbranice dilinde yazılmıştı. 18. yüzyılda Fransızca’ya çevrilen eser 20. yüzyılda da S. L. MacGregor Mathers tarafından İngilizce’ye çevrildi. Mathers Altın Şafak Hermetik Tarikatı’nın üyelerinden birisiydi. İngilizce çeviri Aleister Crowley‘i derinden etkilemiş, bu da Gerald Gardner’ı ve dolayısıyla modern Neopagan büyücülüğü şekillendirmiştir.

Kitap görünmezlik, uçma, şekil değiştirme, ruhları kontrol etme ve nekromansi gibi pek çok önemli büyüyü içermektedir. Öğrencisi Abraham’a göre Abramelin’in büyü sistemi dünyada geçerli tek sistemdir.

Büyücü Abramelin’in Kutsal Sihri” kitabı 20. yüzyılın erken dönemlerinde hayli kötü bir üne sahip olmuştur. Kitabın orijinal baskısına sahip olanların başlarına kazalar geldiği, ruh sağlıklarını yitirdikleri ve kitaptaki büyüleri uygulayanların başlarına kötü olaylar geldiği iddia edilmiştir.

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı