Büyük Zimbabwe

Büyük Zimbabwe

8

GREAT ZIMBABWE

Güney Sahara bölgesinde 1800 dönümlük bir arazide ve Bantu bölgesinde saklı ev olarak kabul edilir. Büyük çiftlik, vadi kompleksi, ve tepe kompleksi olarak üç bölümü barındırır.

Shona ataları tarafından 12. ve 15.yüzyıllar arasında inşa edilmiştir. Zimbabwe’de Bantu dilin, konuşanlar tarafından inşa edilmiştir. Kuru taş işçiliği olup bir harç kullanılmamıştır. Fevkalade hatasız ve Peru’daki İnka inşalarına benzerlik göstermektedir. Bu taştan kompleks 18000 kişilik yaşam alanı sunmuştur.

Bazı kısımları 5 metre yüksekliğinde olup harç olmadan yapılmıştır.  En sonunda terk edilmiş ve yok olmaya yüz tutmuştur.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı