Buzul Çağı

Buzul Çağı

3

ICE AGE

Atmosferin ve okyanusların donma yaşadığı dünya tarihindeki önemli bir evredir. Yaklaşık 2.5 milyon yıl önce dördüncü çağın başlangıcında bu çağ yaşanmıştır.

Ice Age diye tabir edilen dönem aslında gerçek buzul dönemin başlangıçtaki evrelerindendir. Buzul çağdan yaklaşık 10.000 sene önce buzul kütleleri Kuzey Amerika’dan Avrupa’ya gelse de bilim adamları tam olarak buzul çağın başlamamış olduğunu belirtmekteler. O dönemle çağdaş olan Paleolitik dönem insanlarının kalıntıları, devler ve ren geyikleri ile beraber buzul kalıntılarında bulunmuştur.

Yaklaşık 3.6 bilyon yıl önce atmosfer yüzeyinin sıcaklığı ortalama 20 derece kadardı. En fazla 5 dereceye kadar düşerdi. Yüksek dağlar dışında buzullara rastlamak çok mümkün değildi. Her 150 milyon senede bir buz devri yaşanmaktadır. En uzun buzul çağı 300 milyon yıl önce olmuş olup Güney Yarımküre’yi oldukça etkilemiştir. Yaklaşık 435 milyon yıl önce Brezilya’dan Kuzey Afrika2ya sonra da Yemen ile Arabistan bölgesine buzul kütleleri yol almıştı. 600 milyon yıl önce başka bir önemli buzul çağı yaşanmıştı. Tillit tabakaları bu dönemin kanıtlarıdır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı