Cam falı nedir? Cam falına nasıl bakılır?

Cam falı nedir? Cam falına nasıl bakılır?

kc4b1rc4b1k-cam-teorisi4

Cam falı nedir? Cam falına nasıl bakılır?

Camı oluşturan maddelerin doğadan gelen sinerjiyle bütünleştigine inanılır. Bu yüzden bu sinerjiyi kullanmak, medyumlar falcılar için önemli bir kaynaktır.

Camda aynadakine yakın bir yansıma ve  ışık kırılması, medyumların ve falcıların  fallarını yorumlamakta kullandıkları bir özelliktir.

Aynı zamanda camın ham maddesinin toprak oluşu, falcıların fallarını yorumlarken önemli gördükleri topraktan güç almalarını sağlamaktadır.

 

 Cam falına nasıl bakılır?

Renksiz bir cam, ayın tam olarak görüldüğü bir zamanda aya doğru tutulur. Ayın cama yansıması, falda yorumlanan en önemli etkendir. Ayın cama yansımasına göre falcılar ve medyumlar birtakım yorumlarda bulunur.

 

Cam falına bakarken, bunun dışında iki yöntem daha kullanılır.

Bunlardan birincisi;

Karanlık bir odada uygulanır. Tamamen karanlık, perdeleri kapalı bir odada mum yakılır. Mum ışığının bu şekilde cama yansıması sağlanır. Cama yansıyan mum ışığınında duvara aks etmesi sağlanır. Cama yansıyan ışığın ardından duvara yansıtılan bu kırılma, oluşturdukları şekillere göre falcı ve medyumlar tarafından yorumlanır.

 

Kullanılan ikinci yöntem ise şu şekildedir;

Renksiz cam tüm halde bir ateşin üzerine konulur. Cam kararana kadar bir süre beklenir. Daha sonra cam, ateşten alınarak düz bir yere konulur ve parçalanana kadar üzerine su dökülür. Böylelikle su ateş ve toprağın bir araya gelmesi sağlanır. Bilindiği gibi bu üç unsur fal, burç ve medyumluk için önemli unsurlardır. Camın bu şekilde parçalandıktan sonra ortaya çıkardığı görüntü falcılar tarafından yorumlanmaktadır.

 


 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı