Çan Falı

Orta Çağ döneminde Avrupa’da kilise çanının çaldığı süre içerisinde bir kazanda kaynayan suyun yorumuna dayalı falcıların geleceği görme adına üstlendiği rolü anlatan bir fal türüdür.

Nasıl Uygulanır/Yorumlanır

Kilise çanlarının çalacağı zaman sabittir. O süre içerisinde falcılar ya da dönemin dini açıdan yetkili kişileri bir kazana su doldurup kaynatmaya başlarlar. Amaçları devletin ve halkın geleceği ile bilgiler elde edip krala sunmaktır. Falcı kaynayan suyu karıştırmaya başlar. Çan zilleri ötmeye başladığı ana kadar suya yoğunlaşırlar. Çan çaldığı zamanda suyun üzerindeki şekilleri veya suyun halini yorumlamaya başlarlar. örneğin; eğer bulanık bir hal alırsa yakın bir zamanda savaş olacaktır ya da kıtlık gibi felaketler belirecektir gibi anlamlar çıkmaktadır. Eğer suyun yüzeyi çok dalgalı olur ise bunun önemli bir devlet görevlisinin öleceği anlamına geldiği bildirilmekteydi. Eğer su çan çaldığı zamanda  fokurdamaya başlarsa bu durumda sel ya da deprem gibi felaketler olacaktır mesajı alınmış olurdu.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı