Canavar Chichevache

Canavar Chichevache

chichevache

Chichevache

Anchevache ismiyle de bilinir, 16. yüzyılda ise Thingut adı kullanılırdı.

Chichevache namuslu ve hor görülmüş kadınları yiyerek yaşamını sürdüren efsanevi bir canavardır. Üzüntülü bir yüz ifadesi vardır ve açlık çeker. Bu açıdan Bicorn aldı efsanevi canlının tam tersidir.

Dişi bir canavar olan Chichevache’nin Orta Çağ Avrupası’nda lakabı sıska inektir. Efsanelerde üzgün bir insanın yüzüne sahip bir inek olarak anlatılır. Uysal, itaatkar kadınları yer. Dönemin şövenist bakış açısına göre böyle bir diyetle beslenen bu canavar çoğu zaman açtır çünkü itaatkar kadın bulmak zordur.

Yazar ve diplomat Geoffrey Chaucer’in (1345 – 1400) Canterbury Hikayeleri eserinde Chichevache sürekli açlık çekerken onun tam zıttı olan Bicorn kılıbık kocaları yiyerek şişmanlar. Chichevache ve Bicorn dönemin kiliselerinde sıkça resmedilmiştir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı