Canavar Sesi Falı

Canavar Sesi Falı

ses

SATYRAL

İnsan ve canavar melzei olarak var olan, dehşet verici bir yapısıyla korkutan, vücudu aslan, kuyruğu akrep kafası insan olan mitolojik bir canavardır. Bu asya, Mezopotamya ve Orta Çağ Avrupa’sında yaygın bir inanıştı.

Bu canavarın sesi bir flüt ile trampet karışımı gibidir. Ateş kırmızısı renk ile mavi gözlere sahiptir. Büyük çenesi üç büyük ve keskin dişi ve bu dişleri vardır ve bunun ile jilet gibi kesim sağlayabilir. Ayrıca insanlara da iştahı olduğu söylenmektedir. Onun kuyruğu ve uzunca öldürücü iğnesi yüzlerce adım hareket halinde olabilir.

İnanca göre Aslandan önce bütün hayvanları yok ettiği söylenir. Pers kökenli Martyra isminden geldiğine inanan Yunan Fizikçi ise Ctesias’tır.

Günümüzde hayvanlarla ilgili kitaplarda sıklıkla adı geçer. Pliny’nin 100o sene önceki tanımlamaları hala devam etmektedir. Zamanla da İspanyol anlatılarında çocukları yakalayan kurt adam tasvirine dönüşmüştür.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı