Canlısal Manyetizma

Canlısal Manyetizma

animal_magnetism

Canlısal manyetizma

 

Mesmerizm olarak da bilinir.

 

Canlısal manyetizma, bir kişiden diğerine aktarılabilen ve iyileştirici olduğuna inanılan yaşamsal bir enerjidir. İnsanlar üzerinde önemli bir etkisi olduğuna inanılan bu gizemli güç insan ya da hayvan, ilkel ya da gelişmiş tüm canlıların bedeninde bulunur.

 

Kavram 18. yüzyılda Avusturyalı doktor Franz Anton Mesmer tarafından geliştirilmiştir. Mesmer bu kavramı temel alarak çeşitli terapötik teknikler icad etmiştir.

 

Doktor Mesmer canlısal manyetizma adını bu gücü mineral manyetizma, kozmik manyetizma ve gezegensel manyetizma gibi diğer güçlerden ayırabilmek için seçmiştir. Mesmerik teori yüzyıllardan beri dolaşımda olan iki fikri temel alır; İlk fikir, yerçekimi gibi gözle görülmeyen hatta gezegenleri yörüngesinde tutan doğal güçler olduğu ve böyle güçlerin canlılarda da bulunduğu fikridir. Diğer fikir ise manyetik akışkanların bazı hastalıkların tedavisinde faydalı etki gösterebileceğidir. Mesmerizmin getirdiği yenilik ise, manyetizma güçleri ile yaşam güçleri arasındaki bağlantıya açıklık getirmesi ve bunu sağlık amacıyla kullanmasıdır.

 

Hipnoz, biyoenerji, reiki gibi canlısal manyetizma kavramına dahil edilebilecek uygulamalar günümüzde de devam etmektedir. Söz konusu uygulamalar özellikle eski Doğu bloku ülkelerinde yaygındır.

 

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı