Çay Falı

cay_faliYaklaşık 5000 yıllık bir kehanet metodudur. Çinlilerden günümüze kadar gelmiştir. Genellikle Avrupa ve Amerika’ da bakılır. Doğu’ da pek tercih edilmez.

Kahve falı tarzında sezgiye dayanır. Çay fincanında arta kalan çay yapraklarına bakılarak gelecekle ilgili tahminlerde bulunulur.

Çay Falı Bakılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fincanın içi geniş, beyaz ve düz olmalıdır. Yorum fincanın sapından itibaren yapılır. Bu nedenle fincanın sapı olmasına dikkat edilmelidir.

Fincanın üzerinde yüzen yapraklar da yorumlanabilir. Çay içilmeden önce çayın üzerinde yıldız şekli varsa, bu isteğe ulaşmak için sabırlı olunması gerektiğini gösterir.

Çay fincanının içine bir tatlı kaşığı çay koyulur. Üzerine kaynar su ilave edilir. Çayın tamamı içilmez bir kısmı bırakılır. Eğer çay,  çaydanlıkta demlendiyse süzülmeden fincana koyulur.

Fincan üzerine tabağı kapatılır. Üç kere çevrilir. Fincan ters çevrilip, kapatılır. Aynen kahve falında olduğu gibi.

Fincanın dibindeki işaretler ileriki zamanlarda olacakları veya zor durumları gösterirken, orta kısım da bulunan işaretler daha kısa sürede olan ve bir süre beklenmesi gereken olayları gösterir. Fincanın kenarında biriken çay yaprakçıkları ise kehanetin çabuk gerçekleşeceğini gösterir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı