Çay Yaprağı Falı

Çay Yaprağı Falı

Visit allwallpapersfree.blogspot.com

TASSEOGRAPHY,TASSEOMANCY,TASSOLOGY

Çay içildikten sonra çay yapraklarının şekli ve konumları yorumlanarak gelecek, geçmiş ve içinde bulunulan an hakkında kehanette bulunma işlemidir.

Ortadoğu geleneğinde kahve şeklinde de bu yapılabilmekteydi. Ayrıca Romalılar tarafından şarap kalıntıları da yorumlanabilmekteydi.

Konu önemli olmadan falı bakılan kişiye içirilir ve onun geleceği hakkında yorum yapılabilir. Bu sebeple hemen hemen her şey kullanılırken genellikle de kahve posaları tercih edilir.

Genellikle Çingenelere ait olduğu söylense de asırlar öncesinden Çin geleneğinde çay yorumlama işlemi görülmektedir bilimsel bir mit olarak. Çan kehanetleri olarak çay yapraklarından faydalanılarak yorumlamalar yapılırdı.

Okuma tekniklerine ve coğrafik fiziksel özelliklere göre farklılıklar gösterebilir. Fakat ortak kabul gören unsur, geniş ağızlı bir çay bardağı, beyaz pastel renkli olması ve dokoratif figürlerin olmaması, çay yapraklarının geniş alana yayılabilmesi ve çay poşetinin kullanılmaması gibi unsurlardır.

Bardağın içinde sıvı bir unsur kalmadıktan sonra yapraklar yorumlanmalıdır.

Yönteme göre içildikten sonra birkaç kez çalkalanır ve çay bardağına ters olarak konur. Sonra şekiller ilahi bir şekilde yorumlanır.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı