Çiçek Falı

Çiçekler eski çağlardan kalan inanışa göre doğanın elektriğinden etkilenen ama aynı zamanda yine doğaya dostane bir çevre ve huzur yayan bir titreşime sahiptir. Bu falda çiçeklerden alınan işaretlere göre uygulanan bir faldır.

Nasıl Yorumlanır/ Uygulanır

Genellikle birbirini seven iki kişinin geleceği ile ilgili uygulan bir faldır. İki adet daha açmamış çiçek alınır ve üzerlerine çiftin ismi yazılır. Sonrasında bu çiçekler saklı bir yere ekilir ve 10 gün sonra bakılır. Eğer ikisi de açmış ve yan yana duran çiçeklerden biri diğerini dolanmışsa yakın bir zamanda evlilik var emektir.

Papatya falına benzer bir diğer yöntem de yapraklar koparılmaz ama sayısı rastgele belirlenen ve çelenk şeklinde de olabilecek çiçekler yumağından tek tek alınır ve seviyor sevmiyor diye sırasıyla çiçeklere etiketlendirme yapılır. Son alınan çiçek seviyor ise seviyor aksi taktirde sevmiyor demektir.

Eğer baharın ilk çiçeği pazartesi günü açarsa sezonun tamamının mutlu bir şekilde geçeceğini, Salı günü açarsa çabaların ödüllendirileceği, Çarşamba günü açrsa yakın bir zamanda evlilik olacağını, Perşembe günü açarsa dikkatli bir döneme girilmesi gerektiğini, Cuma günü açarsa zenginliği, cumartesi günü açarsa aksilikleri, pazar günü açarsa duragan bir geleceğin habercisi olur.

 

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı