Çiçekler de Konuşur

Çiçekler de Konuşur

çiçekler 2

Bitki aleminin güzel görüntülü, yapraklı, kokulu ve insanın içini ısıtan özellikleriyle ön plana çıkmış çiçek türü kendi içerisinde de bir çok farklı türe ayrılmaktadır. Fakat çiçeklerin evrenin mesajlarını taşıyan ve geleceğe dair kehanet elde edilmesini sağlayan özelliğine yukarıda bahsedilen özelliklere olduğu gibi aşina mısınız?

çiçekler    Çiçeklerin evrende var olan elektriğin, sempatik ya da düşman çevrenin bir ürünü olduğuna inanılmaktadır. Çiçekler içinde bulunulan duruma göre bir mesajı doğaya yollar ve insan tarafından algılanması beklenir.

İngilizlerin uyguladığı bir yönteme göre iki kardeş çiçek filizi bir toprağa ekilir ve saplarına iki sevgilinin baş harfleri yazılır. 10 gün sonra filizleri incelemek için ekilen toprağa gidilir. Eğer filizlerden biri diğerini dolamış ise bu ilişki evliliğe gidecek demektir.

Gençler arasında yaygın olan bir türe göre bir çiçeğin yaprakları koparılır ve her koparılan yaprak için, koparan kişi sevgilisinin kendisini seviyor mu sevmiyor mu sorusuna cevap arar. Seviyor, sevmiyor diye sırayla yaprakları koparır. Eğer son kalan yaprak seviyorsa denk geliyor ise sevgili seviyor, sevmiyorsa denk gelir ise sevgili sevmiyor demektir.   Eğer bir çiçek pazartesi günü filiz verir ise bu bütün sezonun olumlu bir şekilde geçeceğini göstermektedir. Eğer ekilen tohum salı günü filiz verir ,ise eken kişinin gelecekte göstereceği çabaların ödüllendirileceğini işaret etmektedir. Çarşamba günü filiz verir ise evliliğin habercisi olur. Perşembe olur ise eken kişi sürekli tetikte ve uyanık olmalı anlamına gelmektedir. Cuma günü zenginliği, Cumartesi günü olumsuzluğu pazar günü ise şanslı bir yanı göstermektedir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı