Çin Çubuk Falı

Çubuk falı eskiden çok sık başvurulmuş olan bir fal türüdür.

çıbık Günümüzde günlük hayat içerisinde de kullanılıyor olsa da eskiden kullanılmış olmasındaki amaç savaşa gidecek doğru kişilerin belirlenmesiydi. 

Göreve gönderilmesi olası olan kişiler toplanır ve falı uygulayacak kişi de onların karşısına geçerek elinde uçları dışarıda ve de eşit hizada, alt kısımlar ise çubukların uçları gözükmeyecek şekilde elin içinde gizli tutulan çubukları tutar adayların göremeyeceği şekilde tüm çubuklar eşit boyda iken bir tanesini kırıp kısaltır ve sonra da  diğer çubukların arasına karıştırıp sırayla görev almaya aday kişilere bu çubuklar çektirilir. Sonunda kısa çubuğu kim çektiyse o kişi göreve gönderilirdi.

Yine bu çubuklar yolda kalıp gideceği yönü bilemeyen kaybolmuş yolcular tarafından kullanılır en uzun çubuk kuzey olmak üzere yönlere göre çubuklar kısaltılır ilk seçilen çubuk hangi yönü temsil ediyorsa o yöne gitmeye karar verilirdi.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı