Denge Falı (Zigomansi)

Denge Falı (Zigomansi)

images

Zygomancy Yunanca zygo (denge) ve mancy (kehanet) sözcüklerinin birleşiminden oluşan ve Denge Kehaneti anlamına gelen bir sözcüktür. Zygomancy geçmişi, bugünü ve geleceği ağırlıklar ve ağırlık karşılaştırması yoluyla yorumlamaya dayalıdır. Denge unsurlarının kullanılarak birtakım uygulamalara başvurulması yüzyıllar boyunca Yunan, Fars ve Roma kültürlerinde sık sık karşılaşılmış bir durumdur.
Eskimo kültüründe kadınlar ağır bir taşı bir çubuğa kayış ile bağlayıp sallayarak Tanrıça Sidne’den sorularına yanıt beklerlerdi. Cevapların olumlu veya olumsuz olması durumunu taşın aldığı pozisyona göre yahut kayışın taşı kaldırıp kaldırmama durumuna göre belirlerlerdi.
Dio Chrysostomun aktardığına göre Yunan kadınları taşlı toprakları tapınaklara bağlayarak bundan kehanetlerine cevap beklerlerdi. Bizanslı Antiphilos eski bir Euboule üzerine yazdığı hikayede Phoibos’un kendi sorularına yanıt verdiğini aktarmaktadır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı