Denge Falı

Denge Falı

terazi 2

Gündelik olarak insanların kullandığı bir takım nesnelerin ağırlıkları terazilerde hesaplanarak kullanıma sunulurlar. Bir diğer yandan da hayat terazisi vardır. İşte bu fal yönteminde ağırlıklar kullanılarak denge sağlanır ya da ağırlıklar karşılaştırılır. Bu şekilde geçmiş ve gelecek hakkında bir takım tahminlerde bulunma imkanı ortaya çıkar. Önemli bir kehanet sağlama yöntemidir.terazi

Ağırlıklı olarak Roma, Pers ve Yunan kültürlerinde var olan bu fal türünün zaman içerisinde bir çok coğrafyaya yayıldığı görülmektedir.

Uygulanan yöntemlerden birine göre, kahinler ölmüş birinin cesedini dikkate alırlar. Öncelikle kahin cevabı merak edilen bir soruyu sorar. Sonra ceset kalın bir kayışla tutturulur ve kahin tarafından kaldırılmaya çalışılır. Eğer kolaylıkla kaldırılırsa sorunun cevabı olumludur. Fakat kaldırılmakta zorluk çekilirse sorunun cevabı olumsuzdur.

Eskimolarda kadınlar büyük bir taşa bir kordon bağlarlar. Bu kordonun kaldırılıp kaldırılamayacağına göre taptıkları tanrıçalardan sorularına olumlu ya da olumsuz cevap almış olurlar.

Yunan kadınları da aynı şekilde taş kaldırma yöntemini tapınaklarında yaparlar. Eğer taş normalinden daha ağır geliyorsa Tanrının kızdığı anlaşılır.

Batı Afrika’da kadınlar ise demirden çekiçleri kaldırmaya çalışırlar. Eğer çekiçleri kaldırabilir iseler çocuk sahibi olacaklar, kaldıramaz ise yakın gelecekte çocuk sahibi olmayacaklarını anlarlar.

 

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı