Dogon Kabilesi

Dogon Kabilesi

12

DOGON

Batı Afrika’da Mali topraklarında yaşayan bir kabiledir. Bugün dahi var olan ve kerpiç evlerde yaşayan bir kabiledir. Bu evler de uçurumun yanındadır. Kumlu ovalarda hayatta kalabilmek için süpürgedarıları yetiştirirler.

Kabile bilgilerinin yıldızlardan gelen bir takım varlıkların kabileye getirdikleri sayesinde olmuştur inancı kabile milleti arasında yaygındır.

Ellerinde teknolojik aletler olmasa da astroloji hakkında önemli bir bilgiye sahiptirler. Özellikle çift yıldız olan Sirius hakkında bilgileri vardır. Oysaki modern bilimde Siriuslardan birincisi 19.yüzyılda keşfedilmiş ikincisi ise 1970’lerde teleskop vasıtası ile keşfedilmiştir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı