Doğum Sonrası Falı

Doğum esnasında ya da doğumdan hemen sonra dünyaya gelen bebeğin başındaki derinin, zarın incelenmesine dayalı düşünülen bir fal türüdür. Ayrıcı baş kısmındaki akıcı madde de bu değerlendirme içerisine alınır.

Nasıl Yorumlanır

Doğum sırasında rahimden gelen akışkan sıvının zarı gererek ceninin hareketini ve bebeğin kolaylıkla çıkarılması sağlanır. Bu işlem esnasında eğer rahim kızıl bir kırmızılık halini alırsa doğan çocuğun ileride mutlu bir hayatı olacağını işaret eder. Eğer başka bir renk oluşuyor ya da karışık renkli bir hal alıyorsa çocuğun talihsiz bir gelecekle karşı karşıya olduğunu anlıyoruz.

Roma’da bebeğin başında bir zar ile doğması iyi bir duruma kehanet olduğunu gösteriyordu. Ayrıca bu zarın o bebeği büyülerden de koruyacak inancı vardı.

Orta çağ döneminde de bu zar kurutulur ve saklanırdı. İnanca göre denizde boğulmanın önüne geçilmiş olur ve yüklü miktarda para sahi olunacağını göstermektedir.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı