Dokunuş Falı Kehaneti

Dokunuş Falı Kehaneti

ithaca-love-notes-image-2001

SHİATSU

Bir dokunma yöntemi terapisidir. Bir akupunktur yöntemi de denmekle beraber acıları ve semptomları ortadan kaldırmak amaçlı müdahale yerine manipülasyon kullanılarak katılımcıların başvurduğu bir yöntemdir. Japonya’da yaygın olarak kullanılmakla beraber bu yöntem Amerika kökenlidir.

Bu yöntemde genellikle parmak uçları belirleyici rol oynarken dirsek ya da dizler de kullanılabilmektedir.  Buradaki amaç iyileştirici bir ilk adım atmaktır. Parmakların kullanımı deri üzerindeki iyileştirici bir uyarıcıdır. Vücudun kendi kendini iyileştirmesi sağlanmaktadır.

Bu yöntemin yaklaşık olarak 5000 senelik bir geçmişi vardır.  Bu yöntem geleneksel sağlık metotlarının toplanması ile birlikte klasik ilaç tedavisine bir alternatif oluştururken bu yöntemlerin gündelik hastalıklar yani baş ağrısı, baş dönmesi, yüksek tansiyon, kramplar, diş ağrısı,  kol bacak ağrısı gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir.

Bu yöntem günümüzde Batı’da çok yaygındır ve genellikle meslekten olmayanların liderliği tercih edilir. Teknikleri kolaylıkla öğrenilebilen, her yerde yapılabilen, uygulamalarının bir çok örnekleyici biçimde çeşitli kitaplarda bulunabilmesi, çocuklarla, aile üyeleriyle yapılabilmesi yaygın olmasını sağlamıştır.  At gibi yarışmacı hayvanlar için kullanılmakla beraber kediler ve köpekler gibi bazı hayvanlar içinde iyileştirici rol üstlenmektedir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı