Duman Falı

Duman Falı

tutsu-dumani-kanser-yapiyor

Duman falı,  yalnızca Somali ya da Güney Arap coğrafyasının kıyı bölgelerinde yetişen bir ağaç ailesinden elde edilen reçinelerden oluşturulmuş mis kokulu tütsülerin awx yanması sonucu ortaya çıkan dumanın hareketleri üzerinden bakılan bir fal türüdür. Tütsüden oluşan dumanın yavaş ya da hızlı hareket etmesi veya hissedilen kokunun oluşturduğu etki ve yoğunluk falcının burada kullanacağı araçlar arasında görülmektedir.

Eski çağlardan gelen bir gelenek olmakla beraber özellikle esi Mısır’da mumyalama gibi bazı ritüellerde bu tarz fallara sıklıkla başvurulurdu. Örneğin mumyalama işi yapılmadan önce bir soru zihinde tasarlanır. Daha sonra tütsü bir ateşin içine atılır. Ayrıca bu ateşe şeker, tuz gibi başka elementler de katılabilir. Ateşin çıkardığı dumanın yorumlanma işi artık falcıya kalmaktadır. Malzemeler ateşine atıldıktan sonra eğer alev yükseliyorsa bu durum iyiye işarettir. Hafif bir hareketlenme görünüyorsa bu durağanlık, hiç değişiklik olmuyorsa buda olumsuz bir duruma işarettir. Duman ve alev çok fazla yayılırsa, hastalık ve ölüm kapıda demektir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı