Dürtü Falı

Fiziksel objelerin ya da bu nesnelerin tarihinin göz önüne alınarak bunlardan hisse ya da okumaya dayalı bir yöntem olup insanların bu objelerle olan gizli hassasiyetini gösterme işidir. Dürtü falı tüm objelerin ruhu olduğunu gösteren ve bunları gün yüzüne çıkaran bir fal türüdür.

Nasıl Yorumlanır

Özellikle 19.  asırda bilimsel gelişmelerle insanların fiziksel dünyanın ruhu ile olan iletişimini incelemeye başlamışlardı. Bu falın içeriğinde bilimsellikten çok iç güdüsel bir tanıma ardır. Medyumlar bir kişiye ait olan bir eşyayı ( elbise, mektup vb.) başının arkasına alır ve değdirir. Sonrasında medyum kişide nasıl bu eşyanın nasıl bir öneme sahip olduğunu, bu eşyanın ruhunun kişide nasıl bir etki yaptığını ortaya koymaktadır. Buradan çıkacak yorumlamalara göre bahsedilen kişi o eşyadan kurtulmalı ya da kullanmaya devam etmelidir. Aslında burada medyumun yaptığı, bu eşyaların geçmişte kişiler üzerinde nasıl travmaları hatırlattığı ya da hangi huzur ortamını, hoşluğu anlatmaktır. Belkide kişinin bilinçaltına attığı bir olayın hatırlanmaması ama duvarda geçmişte yaşanan o olayla ilgili duran bir resmin varlığı, kişi üzerinde bilinçsiz bir etki yapabilir. İşte medyumlar burada eşyaların ruhu ile insanlar arasındaki ilişkiyi ortaya koymaktadır.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı