Efsanevi Kuş: Tengu

Efsanevi Kuş: Tengu

tengu

TENGU

Günümüzde dahi hala var olduğuna inanların olduğu efsanevi bir kuştur. Örneğin günümüzde Japonya’da bu kuştan korkanlar hala vardır. Kanatlar, gagalar ve pençeler sahip bir tasviri vardır. Kuş görünümlü bir yaratıktır.

Söylenene göre devasa bir yumurtadan çıkmaktadır. Bir çok turist onların yaşadığına inanılan ormanlara geziler düzenlemiştir. Fakat söylenenin aksine, onların zor durumdaki insanlara yardım ettiği söylenmektedir.

Budizme göre bu kuşlar yıkıcı bir özelliğe sahip olup savaş habercisi olduğuna inanılır. Varlıkları bir doğa ruhu tarafından korunmaktadır.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı