Efsanevi Kuzey Duvarı

Efsanevi Kuzey Duvarı

3

HADRIAN’S WALL

Antik dönemde İngiltere’nin Kuzey bölgesinde kalan ve Roma’ya baplı olan toprakların Barbar saldırıları karşısında korunması amacı ile inşa edilen duvardır.

Şuan İngiltere’de olan bu bölge Milattan önce 1.yüzyılın ortalarında Julius Ceaser tarafından fethedildikten sonra İmparator Hadrian tarafından milattan sonra 122 yılında 73 millik uzun bir duvar yaptırıldı. Bir bölümü hala ayakta durmaktadır. Günümüz Solway Firth bölgesinden  Newcastle yakınlarındaki Kuzey Denizi sahillerine kadar uzanmaktadır. Orijinalinde yaklaşık 6 metrelik yüksekli ve 2.5 metre de kalınlığı vardır. 11 kilometre ise daha sonra ilave edilmiştir.

Barbarlara karşı yapılan bu duvarlar Kuzey’deki yerli kabileler tarafından 3. ve 4.yüzyıllarda yıkılmaya başlanmıştır. Roma’nın Britanya bölgesini fethetmesini sembolize eden duvarın çoğunluğu hala ayaktadır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı