Efsanevi Labirentler

Efsanevi Labirentler

4

LABYRİNTH

Bir kişin,n içine girip çıkmak için yol bulmaya çalıştığı karmakarışık yapıların inşa edilmiş halidir.

Mısır’da Moeris Gölü’nün yanında 3. Amenemhent tarafından yaptırılan, cenaze törenleri için kullanılan dolambaç biçiminde ve 3000 bölmesi olan tapınak çok ünlüdür. Bir diğer ünlü labirent ise Girit’te olduğu iddia edilen mistik bir labirenttir.

Rivayete göre Atinalı sanatçı Daedolus tarafından yaptırılan bu Girit labirenti tutsak yarı insan yarı boğa görüntülü canavarları koymak için yapılmıştır. Minos’un kızı Ariadne sevgilisi Atina kahramanı Theseus’un labirentten kaçışı için yardım etmesi sonucu Daedolus ve oğlu Icarus labirentte atılmıştır. Çıkış yolu bulunmadığından oradan uçarak kaçmışlardır. Icarus güneşe yakın uçtuğundan kanatları çalışmaz hale gelince denize düştü. Daedolus ise Sicilya’ya doğru uçtu.  Kral Cocalus tarafından orada ağırlandı. Cocalus’un kızları tarafından bilinmeyen bir nedenle öldürüldü.

Bir diğer önemli labiren İtalya’da Limnos adasındaki labirenttir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı