Efsanevi Şarkı Kuşu Kehaneti

Efsanevi Şarkı Kuşu Kehaneti

images (1)

SİREN

Yunan kökenli olup, yarı kuş yarı kadın görünümündedir ve söyledikleri şarkıların lezzetiyle denizcileri cezp edip yıkıma sürükleyen efsanevi yaratıklardır.  Sorrento ve Capri arasında üç adada konaklama yaparlar ve yaşarlar. Yunan efsanesine göre Phorcys’un kızları ya da Achelous’un nehir Tanrısı olarak da kabul edilirler. Efsanelerden birine göre de Acheleous’un kanının damlalarından ortaya çıkmıştır. Persephone’nin de oyun arkadışıdır. Hades’in Persophone’yi zorla kaçırmasını önleyemedikleri için cezalandırılmışlar ve hapse atılmışlardır. Kadın yüzlü bir kuş konumuna bu ceza ile gelmişlerdir.

Günümüzde baştan çıkarıcı ve cezp edici kadınlar için kullanılan bir isimdir.

Grek mitolojisinde sabit olmayan bir isimlendirmeleri vardır.Çoğu yazar üç isim var desede aslında daha fazladır. Teles, Raidne, Molpe, Thelxiope, Aglaophonus, Lecosia, Parthenope, Ligia gibi isimler kullanılmıştır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı