Ekvatoral Kasırga

Ekvatoral Kasırga

6

HURRICANE

Meksika körfezinde ve Batı Hindistan’da sıklıkla karşılaşılan ekvatoral iklime özgü bir kasırga türüdür. Saatteki hızı yaklaşık 100 milin üstüne çıkar ve büyük bir coğrafyayı sarar. Ayrıca şimşeklerle, ağır yağmurlarla da desteklenir.

Ekvatoral sıcaklık ve okyanuslar etrafından yüzlerce mil ekvatoral coğrafyasında ortaya çıkan güçlü bir hortum ya da tufandır.

Bu fırtınayı iki bölümde inceleyebiliriz. Birinci kısmı kasırga gözü olarak nitelendirilir ve tufanın tam ortasında olup yaklaşık 20 millik bir genişliğe sahiptir. İkinci bölümü ise bulutlu bir çevresi olmasıdır. İkinci bölümde kasırganın en şiddetli ve yağmurun en ağır olduğu ortam oluşmaktadır.

Okyanuslar üzerinde çok etkili olsa da karaya ağırlığını koyar ve can kaybına da neden olacak şekilde çok önemli derecede maddi zarar da verir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı