El Çizgisi Falı

El üzerindeki çizgilerin, avuç içindeki şekillerin, elin büyüklüğü veya parmakların şekillerine göre tahmin ve kişilik analizi yapma yöntemi olan bir fal türüdür. Özellikle Orta Çağ döneminde yaygın olan bu fala göre çizgiler insanların kaderlerinin yazıldığı gizli bir işaret olarak algılanmaktaydı. Astrolojik olgularla bu çizgilerin iletişimde olduğu inancı aşk, sevgi, genel sağlık, eğitim gibi konularda gelecekte ne olacağına dair bilgi vermektedir.

Çinde başladığı tahmin edilen bu falın 15.  asırda çingeneler tarafından Avrupa’ya girdiği düşünülmektedir. Daha sonra da klise tarafında bir süre yasaklanmıştı.

Nasıl Yorumlanır

Çizgilerin yoğun bir şekilde normalden fazla sayıda varsa bu çok sıkıntılı bir geleceğin, özellikle ekonomik anlamda sıkıntının habercisi olmaktadır. Sert ve kalın çizgiler geçmişte yaşanan zorlukların geride kaldığını artık mutlu bir geleceği haber eder. Çizgilerin özellikle iki elde de sağ tarafa doğru yön belirlemesi kızlarda iyi bir evliliğin erkeklerde olumsuz bir evliliği haber eder. Tam tersi durumda da şartlar tam tersine döner. Çizgilerin düz olması durağan sorunsuz bir hayatı simgelerken, çizgiler eğer kıvrımlı bir şekilde yer edinmişse bu macera dolu bir hayatı göstermektedir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı