Elek Falı

Eleğin kullanılarak gelecekle ilgili bir takım tahminlerin yapıldığı bu falda genellikle hırsızlar başta olmak üzere bir takım suçluların bulunması için uygulanmaktadır. Ağırlıklı olarak da Orta Çağ Fransa’sında yaygın olarak görülen bir fal idi.

Nasıl Uygulanır

Bir suç konusunda suçluyu bulmak için şüpheliler bir yere alınır. Seçilen sanık sandalyeye oturtulur. Sonrasından falcı gerekli duaları okur ve sanığın ismini yüksek sesle söyler. ismin söylenmesi sırasında eğer elek hareket ederse suçlu o kişidir demektir.

Yine iki suçlunun baş parmaklarına elek asılır. İki kişi birbirlerine karşılıklı olarak bakar ve sallandırılır. Sallama işleminden öncede falcı gereken duaları okur. Eğer elek hangisinin etrafına doğru dolanmaya başlarsa suçlu olan kişi o demektir.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı