Elementlerin Ruhu

Elementlerin Ruhu

1

ELEMENTALS/ELEMENTARY SPIRITS

Hava, su, ateş ve toprak olarak kabul edilen 4 element içerisinde gözükmeyen ve uygun bir şekilde harmanlaşmış bir aklın ifadesidir.

Antik dönemden gelme bir fikirle bu 4 element doğanın inşasında önemli unsurlardır. Havanın yaratıcıları periler, yeryüzünün cüceler, ateşi semendereler, ve suyun yaratıcısı olarak ise su perilere ön plana çıkmaktadır.

Gözükmeyen ruhları harekete geçirmek için kristal kullanılarak şeytan kovma işlemi Orta Çağ dönemlerinde yaygın olarak uygulanırdı. Bu pratiklerde 4 elemente yapılan kutsama seremonilerin değişmez unsurlarındandır.

Hava, 4 ana noktaya doğru alınan nefesle ortaya çıkarılır, perilere ve hava ruhlarına ezberden dua okunur. Tuz, yoğun kükürt, kafur, beyaz reçine, ateş içerisinde exorsizm için temel görev almaktadır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı