Erime Falı

Çeşitli madenlerin ya da metallerin ateşte eritilerek ortaya çıkan şekillerin yorumlanmasına dayalı bir fal türüdür. Astrolojik olarak madenlerin Saturn ile bağlantılı olması ve mistik olarak taşıdığı önem nedeniyle hastalık iş, ölüm gibi konularda geleceğe dair bilgiler verir. Günümüzde kurşun dökme olarak da bilinir. Orta Çağ Avrupa’sında yaygın olarak görülürdü. Ayrıca eritme falı, bir kişi üstünde büyü var mı yok mu bunun bilinmesi üzerine de uygulanan bir faldır.

Nasıl Yorumlanır

Eritme falında madenlerin ertildiken sonra soğuk suya koyduğunda çıkarılan seslerin yorumlanması bir yöntem olarak gözükür. Eğer çok fazla ses çıkarır ve tıslama sesi kulakları aşındırırsa bu büyük bir nazar veya kişinin üzerinde bir lanet, büyü var anlamına gelmektedir.

Metalin aldığı şekil veya metalin atıldığı suda oluşan yüzey kehanetleri de beraberinde getirmektedir. Mesela madenin atıldığı soğuk su kabında kabarcıklar bol bol ise bu paranın geleceğini haber eder. Eğer metal ince bir şekil alırsa yani kırılgan bir durumda ise olumsuz bir olayı niteler. Gemiye benzer bir şekil çıkarsa bu yolculuk var demektir. Anahtar şekli çıkarsa kariyer olarak üst seviyeye çıka anlamı taşımaktadır.

Bir kadın kocasının ileride ne iş yapacağını bilmek adına da eritme falına başvurabilir. Örneğin gemi şekli çıkarsa asker, kitap varsa din adamı, kılıç gibi letler çıkarsa orduda görevli subay gibi anlamlar çıkmaktadır.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı