Fal Arşivi

Fal arşivimizde 250 adet fal bulunmaktadır.

 

Alev Falı

Alevin ne yana döndüğü, sesliliği, sessizliği, parlaklığı ya da matlığı gibi bir çok özelliklik dikkate alınır.
Detaylı Bilgi

 

Alev-Lampo Falı

Gaz ile tutuşturulan cam bir kap içerisindeki fitilin ortaya çıkardığı alevin hareketleri bu falı uygulama da önemlidir.
Detaylı Bilgi

 

Alfabe Falı

28 tane harf ayrı ayrı küçük kağıtlara yazılır. “Ğ” harfi bunların dışındadır. Kağıtlar bir torbaya yerleştirilir ve dilek tutulduktan sonra bu torbadan bir kağıt seçilir. Çekilen harfin anlamına bakılarak yorum yapılır.
Detaylı Bilgi

 

Alın Falı

Asya kültürünün değişmez özelliklerinden olan kişilerin fiziksel özelliklerinin yorumlanarak o kişilerin gelecekleri hakkında bir takım tahminlerde bulunulması geleneğine dayalı bir yorumlama türüdür.
Detaylı Bilgi

 

Alın Çizgisi Falı

Grekçe “metapon” kökeninden gelen ve insanların alınlarındaki çizgilerin yorumlanmasına dayalı olarak kehanetlerde bulunma, bireyin geleceği hakkında yorum yapılmasıyla ortaya çıkmış bir fal türüdür. Alın çizgileri bir bakıma insanların kaderleriyle paralel olarak şekillenir.
Detaylı Bilgi

 

Anahtar Falı

Anahtar ile hiç fal olur mu demeyin. Diğer bir çok fal gibi gelecek ile ilgili kehanet sağlama aracı olarak kullanılmaktadır. Anahtarın döndürülerek ya da sallandırılarak yapılmaya çalışılan bu fal Grekçe “kleis” yani anahtar sözcüğünden gelip kehanet unsuru olmuştur.
Detaylı Bilgi

 

Arpa Falı

Eski zamanlarda arpa falı suçlu ile suçsuzu ayırmak için kullanılırdı. Örneğin; buğdaydan ya da ağırlıklı olarak arpadan yapılan bir somun kek şüphelilere yedirilir. Eğer içlerinden biri beğenmezse, tadını çok kötü bulursa ve midei bozulur karnı ağırırsa suçlu kişi o demektir.
Detaylı Bilgi

 

Arzu Çember Falı

Eğlenceli bir fal türüdür. Bir çember vardır ve dokuz dilim parçaya bölünmüş ve numaralandırılmıştır. Sol elle, gözler kapalı biçimde 3 kere çevrilir ve bu sırada “Ey arzu çemberi, söyle bana talihimi!” denir. Çember durduktan sonra gözler açılır.
Detaylı Bilgi

 

Asa Falı

Güç ve kuvveti aynı zamanda otoritenin simgesi nedir sorusuna eski çağlardan itibaren “asa” cevabı verilir. Eski Mısır’dan başlayan bir gelenek olduğuna inanılan asanın krallar ve önemli savaşçılar tarafından kullanılmaktadır.

Detaylı Bilgi

 

Ateş Falı

Daha çok Orta Doğu ve Afrika’ da yaygındır. Bakanlara göre bu fal türünde ateşe bakarak gelecek hakkında birtakım şeyler söylemek mümkündür. Kor halindeki ateş incelenerek görülen şeylerden anlam çıkarılarak gelecek hakkında yorum yapılır.
Detaylı Bilgi

 

Ay Falı

Ayın durumuna göre bakılır. Genellikle kısmeti çıkmamış, evlenememiş kızlar için bakılır.
Detaylı Bilgi

 

Ay Yansıması Falı

Ayın yüzeyinin ve renklerinin, bulut varken aldığı halin hava durumu hakkında bilgi vermesi mümkündür. Mesela; ay eğer maviye yakın bir tonda görünüyorsa yağmur yolda demektir. Kırmızıya yakınsa güçlü bir rüzgarın habercisidir.
Detaylı Bilgi

 

Ayak Falı

Ayaklarda da avuç içi gibi tabanlarda çizgiler, işaretler bulunur. Bunlar kadaerinizle yakından ilgilidir. Ayak parmakları, tabanın biçimi ve ayağın benzer durumları, kişilik yorumu konusunda oldukça önemlidir.
Detaylı Bilgi

 

Ayak İzi Falı

Ayak izi falı insanın fiziksel özelliklerinden yola çıkarak kişisel özellikleri konusunda fikir üretilmesine yarar sağlayan bir fal türüdür. Falcılar genelde kişinin bir zemin üzerinde bıraktıkları ayak izlerinin şekli, büyüklüğü, açısı, ayak tabanındaki izler gibi özelliklere dikkat ederk bir takım tahminlerde bulunur.
Detaylı Bilgi

 

Ayak Tabanı Falı

Eski çağlardan itibaren Çinliler başta olmak üzere insan ayaklarının çıkardığı izler, ayak altındaki çizgiler ve bıraktıkları işaretler geleceği görme adına kullanılan kavramlardan olmaktadır. Bu izlerin  ya da ayak yapısındaki çizgiler ya da şekiller kehanet göstermek adına çeşitli ip uçları vermektedir.
Detaylı Bilgi

 

Ayna Falı

Ayna geçmişe ve geleceğe, açılan bir kapıdır. Ayna aynı zamanda boyutlar ve mekanlar arasında bir penceredir. Dolayısıyla başka boyutlarda başka varlıklar yaşamaktadır. Bu boyutlara bilinçsizce yapılacak ani misafirlikler, bilgisiz kişiyi davetsiz misafir durumuna düşürür.
Detaylı Bilgi

 

Ayna-Yankı Falı

Geleceği tahmin etmede aynaya yansıyan ay ışığının nasıl bir etki yaptığını bilir misiniz? Eski bir geleneğe göre aynaya yansıya ay ışığının ya da aynada gözüken ayın yansımasının kişinin gelecekle ilgili analizini yapmada, karakterinin özelliklerini göstermede kullanılan bir fal türü olarak karşımıza çıkmaktadır.
Detaylı Bilgi

 

Ayraç Falı

Orta Çağ’da değişmez fal türlerinden biri olan ayraç falı genellikle kutsal kitaplar kullanarak uygulanır. Amaç zihinde beliren soruya kutsal kitabın mukaddes cümleleri ile cevap vermektir. Bunu da falcılar yorumlayarak yaparlar.
Detaylı Bilgi

İçerik
Başlık
Fal Arşivi
Yazar
Açıklama
Birbirinden farklı olarak geçmişten günümüze kadar ortaya çıkan falların hepsini burada bulabilirsiniz. oldukça zengin bir fal arşivi.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı