Fal ve Falcılığın Doğası

Fal ve Falcılığın Doğası

shutterstock_91955489

Fal uzun zamanlar boyunca insanoğlunun ilgisini çekmiş ve geleceği hakkında ipuçları elde etme isteğini güdülemiştir. İnsanda varolan sıradan şeylerde bile gizli anlamlar arama isteğini tetiklemiştir. Aslında hiçbir anlama işaret etmeyen olay, durum ya da nesnelerde anlam arayan insan için fal en gizemli ve pratik yollardan biri olmuştur. Psikolojide paridolya olarak adlandırılan durumu insanların örneğin kahve fincanlarında aslında öyle bir şey olmasa bile çeşitli yüzler, harfler veya şekiller görmesi olarak açıklayabiliriz. 

Wahrsagerin_18_Jh

Aslında bu yönteme başvuran herkes doğru ve sabit tahminler yapılamayacağını bilseler de bunu bir çeşit özgüven çağrısı veya iç monolog şeklinde kullanıyor olma ihtimalleri yüksektir. Hem fal baktıran hem de fala bakanlar için en uygun iç dökme ve simgelerle kendini ifade etme yöntemidir. Fakat sayısızca fal yöntemi birbiriyle çelişen ve birbirini çürüten nitelikte tahminler de verebiliyorlar, bu durumda aslında güven sarsıcı bir durum teşkil etse de fal yıllardır ve hala insanlık için en eğlenceli ve en rahatlatıcı bir çeşit meditasyon yöntemidir.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: http://www.livescience.com/28593-fortune-telling.html

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı