Falcı Hırsız Alberich

Falcı Hırsız Alberich

arulataq alaskas hairy man

 

Aelfric, Alferich, Alpris, Andvari ve Elberich isimleriyle de bilinen Alberich, Tötonik ve İskandinav mitolojisinde Kara Elflerin (Dark Elves) ya da Cücelerin (Dwarves) Kralıdır.

Bu Kara Elfler Nibelungen Andvari ordusunun başındaydılar.

Çirkin bir gnome ve güçlü bir büyücü olan Alberich, Alman besteci Richard Wagner’in (1813-83) Nieblungenlied eserinde Rhine Bakireleri tarafından korunan sihirli altın yüzüğün hırsızı olarak anlatılır ve bu şekilde ünlenmiştir.

Eserde, Alberich, Siegfried’i yenilmez kılıç Balmung ve görünmezlik pelerini ile onurlandırmıştır. Aynı zamanda Alberich takana güç veren sihirli bir kemeri ve Freya’nın kolyesi gibi tanrılara ait pek çok sihirli eşyayı da elinde bulundurur.

Hırsızlık yoluyla devasa miktarlarda altın biriktiren Alberich yeraltındaki bir sarayda yaşar, sarayı değerli taşlar ve metallerle süslüdür. Daha sonra tanrılar tarafından ele geçirilen Alberich özgürlüğü karşılığında tüm çalıntı servetini geri vermek zorunda kalır.

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı