Firavun

Firavun

firavun

PHARAOH

Antik Mısır liderlerin ithafen ve Mısır kökenlii olan büyük ev anlamına gelen bir isimdir.

İncil’de ismi geçmesi ile beraber popüler bir kullanımı olmakla beraber 18. Hanedanlık döneminde kullanılmaya başlanmıştır.

Mısırlı rahipler bu kişileri sırasıyla not eder ve önemli olaylarını kayıt altına alırlardı.  Milattan önce 280 yılında ismi Manetho olan bu rahiplerden biri Firavunları 30 hanedanlığa ayırarak gruplandırmıştır.

Bu ismin kökeni milattan önce 4000 senesine dayanmakla beraber bu Firavunlara ait ip uçları ve bazılarının yüzleri Mısır’daki Kahire müzesinde sergilenmektedir.

Antik Mısırlılar mezar kumu alarak mumyalama işlemi yaparlardı. İnanca göre mumyalama işleminin nedeni ruhların bir gün o bedene geri dönüp tekrar canlanabileceği inancıdır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı