Fırtına falı nedir? Fırtına falına nasıl bakılır?

Fırtına falı nedir? Fırtına falına nasıl bakılır?

????????????????

Fırtına falı adından da anlaşılacağı gibi fırtınalı havalarda bakılan bir fal türüdür. Fırtına falına bakmakda ki amaç yakın gelecekte özellikle havanın nasıl olacağını anlamak için kullanılır. 

 Fırtına falı yüzyıllar önce Portekiz’de bazı denizciler tarafından uygulanmış ve daha sonra tüm dünyaya yayılmış bir fal türüdür. 

 Fırtına falında yine denizciler bakmaktadır. Fırtınanın yaklaştığını hisseden gemiciler, geminin ortasına bir kovayla su koyar ve bu kovanın içine de birkaç tane taş atar. Kovanın içerisine atılan taşlar eğer sabit bir şekilde kalıyorsa, gelecek olan fırtınanın fazla bir etkisinin olmayacağı anlamı çıkarılır. Taşların çok sert bir şekilde kıpırdaması ise, fırtınanın etkisinin çok büyük olacağı anlamına gelir. 

 Taşların şiddetli hareket edip kovadaki suyu dışarı taşırmasında ise, oldukça tehlikeli demektir. Çünkü böyle bir durumda fırtına daha çok etkili olacaktır. Taşların kovadaki suyu sadece köpürtmesi ise, gemide kısa süre içerisinde bir ölüm olacağına işarettir.

 Fırtına falı ülkemizdeki bazı denizciler tarafından da kullanılmaktadır.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı