Fırtına Falı

Özellikle fırtınalı havalarda yakın gelecekte ne gibi durumlarla karşılaşılacağını belirlemek amacıyla uygulanan bir kehanet yöntemidir. 16. ve 17.yy’larda Portekizli denizciler tarafından uygulanan ve sonrasında yayılan bir kehanet türüdür.

Fırtına yaklaşırken geminin ortasına bir kova su konur ve içine birkaç tane taş atılır. Eğer taşlar suyun içinde sabit kalıyorsa fortona çok fazla yıkıcı bir etkiye neden olmayacak anlamına gelir. Taşlar kıpırdar ve su şiddetli bir şekilde sarsılırsa bu fırtınanın harab edici olacağı anlamına gelirdi.

Taşlar kovanın dışına su taşırırsa bu durum gemidekilerin karaya ulaşamayacağı ve çok zor anlar yaşayacağı anlamına gelir. Eğer taşlar su taşırmazsa suyu köpürtmeye başlarsa çok kısa bir süre içerisinde bir ölüm gerçekleşeceği anlamına gelir. Taşlar suyun içinde kalkıp dibe çökerse bir süre sonra bir düşmanla karşılaşılacağı anlamına gelir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı