Fosil Kafatası Kehaneti

Fosil Kafatası Kehaneti

fosil

PILTDOWN MAN

Sonradan sahte olduğu anlaşılan, 1912 yılında ilk insanlara ait olan bir takım fosillerden kafatası olduğu düşünülen İngiltere’de görünen bir durumdur.

O zamanın gazetelerinde tüm zamanların İngiltere için en önemli keşfi olarak görülürken insan ile şempanze arasında olduğu düşünülen bir yapı olduğu varsayılmıştır.

Usta bir arkeolog olan Charles Dawson ve Smith Woodward orada bulunan kafatasları ile diğer fosiller arasında ilişki kurmaya çalışsalar da net bir ilişki kuramadıkları gibi orada bulunanların bir doğa hatası ya da yanıltıcı bir istisna olarak nitelediler. Bulunanlar ise  British müzesinde hala korunmaktadır.

Keneth Oakley 1954 yılında bazı parça ayrıntıları keşfettikten sonra 50.000 sene öncesine ait fosiller olduğunu söylemiş ve o fosillerden modern orangutan izleri bulduğunu iddia etmiştir. Çene kemikleri orangutan tezini desteklemektedir. Bulunan kafatası ise insanoğluna ait olması ile beraber çok eski değildi. Piltdown bölgesinde buna benzer bir çok fosil kaynaklar bulunmuştur.

Günümüze kadar bir çok iddia olsa da net bir cevap henüz verilememiştir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı