Ganzfeld Dürtüsü

Ganzfeld Dürtüsü

10

GANZFELD STIMULATİON

1970’lerden beridir parapsikoloji içerisinde kullanılan deneysel bir metottur. Duyusal yoksunluk yaratarak ESP’nin alım gücünü destekleme amacı taşımaktadır.

Test nesnesi ile yüz yüze gelme anlamına gelmektedir ve karanlık bir sahadır.

Bu test içerisinde alıcı, göndericinin yolladığı etkileri ve düşünceleri anlaması beklenir. Alıcı ses geçirmez bir odada konumlanır, göz kadehini takarak görüntülerden gözlerini arındırır. Kulaklıkla sesler engellenir. Gönderici ise aynı şartlarda konumlandırılır ve bilgisayar ekranında yolması ve bu sebeple yoğunlaşması gereken imgeye odaklanır. Daha sonra alıcıya bir dizi imge gösterir ve test gereği konu ile ilgili bir takım sorular alıcıya sorulur. Bu objele alıcının kafasını karıştırı ve karanlık bir saha oluşturulur. Başarı oranı %50 olmuştur. Nitekim doğal oran %5 olmalıydı.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı