Gizemli Cin: Abduxuel

Gizemli Cin: Abduxuel

hhh

 

Abduxel olarak da bilinir.

Enochian (melekler tarafından konuşulduğu düşünülen, okültizmde kullanılan ve Sanskritçe’den bile daha eski olduğuna inanılan dil) demonoloji geleneğinde Abduxuel az bilinen bir cindir. Abduxuel’in ay evlerinin (Nakshatra) (bkz. astrolojide evler) şeytani yöneticilerinden birisi olduğu söylenir.

Ay evleri Zodyak ile benzer yapıya sahiptir. Gökyüzünde ayın aylık döngüsüne göre hesaplanan 27 ya da 28 bölüm oluştururlar ve her bölümde (ya da ay evinde) çıplak gözle kolay görünen bir yıldız barınır. Abduxuel 12. ay evinin yöneticisidir, bu ay evine “Me bzhi” adı verilir.

Abduxuel’den zaman zaman ölülerin koruyucusu olarak da bahsedilir ve cehennemin derinliklerinden Lucifer tarafından salınmış bir düşmüş melek olarak göründüğü de söylenir.

Hıristiyanlık Şeytan ya da İblis karakterini tüm uğursuz kötü ruhların başına oturtmuştur. İslam dini de aynı şekilde Şeytan ya da İblis karakterini kötü cinlerin lideri olarak konumlandırmıştır.

Hinduizmdeasuras” adıyla bilinen ve “devas” yani tanrıların tam zıttı olan pek çok kötü ruh vardır. Budizmde ise kötü ruhlar insanları “nirvana” mertebesine giden yoldan uzaklaştıran, baştan çıkartan karakterler olarak görülür.

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı