Gizemli Kediler

Gizemli Kediler

exmoor beast

Nereden geliyorlar?

Gizemli Büyük Kediler

Doğal habitatlarının çok dışındaki yerlerde görünen siyah renkte panter, jaguar, kaplan gibi büyük kedigiller halen çözülmemiş bir gizem olarak zaman zaman farklı ülkelerde gündeme geliyor. Bu kedilere hayalet kediler ya da uzaylı kediler ismi de veriliyor.

Bu “hayalet” hayvanların varlığına kanıt olarak görüntülerinin yanı sıra zaman zaman ayak izi gibi başka buluntular da kaydedilebiliyor. Şimdiye kadar görüldükleri ülkeler arasında Britanya, Amerika Birleşik Devletleri’nin doğusu, Hawaii, Avustralya, Yeni Zelanda, Finlandiya, Danimarka, İtalya ve Lüksemburg gibi büyük kedigillerin doğal yaşam ortamından çok uzak ülkeler bulunuyor. Görgü tanıkları hayalet hayvanların dağ aslanı büyüklüğünde ve tamamen siyah renkte olduğunu belirtiyorlar.

Gizemli büyük kedilerle ilgili teorilerden birisi bu hayvanların hayvanat bahçesi, sirk ya da egzotik ev hayvanı olarak beslendikleri evlerden kaçmış olabilecekleri (ya da bakım masrafları yüzünden sokağa salıverilmiş olabilecekleri) yönünde.

Bazı araştırmacılar ise olayın kökeninde doğaüstü bir takım öğeler olduğu görüşünde. Çünkü ayak izi bulmak ya da görgü tanıklığı etmek haricinde bu hayvanlarla gerçek fiziksel temas kurmuş, hayvanları yakalayabilmiş kimse yok. Britanya ordusu Exmoor yaratığını tuzağa düşürüp bir ahıra kilitlemişti ancak daha sonra ahır açıldığında hayvanın tamamen ortadan kaybolduğu görüldü. Bazıları bu hayalet büyük kedilerin paralel bir evrenden olabileceklerini ve boyutlar arasında gezindiklerini dahi iddia etmektedir.

Fotoğraf ve video görüntüleri bulunmaktadır ancak bunların pek azı yayınlanmıştır. Vakalardan birisi Cornwall’da 14 yaşında bir oğlanın bulduğu sivri dişlere sahip kafatasıydı. Kafatası, Ulusal Doğa Tarihi Müzesi tarafından alındı ve müze yetkilileri bunun normalde İngiliz kırsal kesiminde yaşayan tilki ve benzeri hayvanlardan çok farklı bir canlı olduğu, o coğrafyaya ait olmadığı belirtildi. Kafatası kedigiller familyasından büyük bir hayvana aitti.

Genel olarak ana akım bilim bu fenomeni reddetmektedir. Bilimsel olarak bu hayvanların varlığının kanıtlanması için çok sayıda bireyin ele geçirilip incelenebilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda, iklim ve gıda kaynaklarıyla ilgili sorunlar bu hayvanların kendilerine yabancı coğrafyalarda yaşamasına engeldir, bu da bilimsel açıdan hayalet kedigiller ile hikayelere gölge düşürmektedir.

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı