Gök Gürültüsü Falı

Şimşek ile ortaya çıkan ışığın yorumlanmasına dayalı olarak içinde bulunulan anın ve gelecekle  ilgili bir takım kehanetlerin yapılması için kullanılan bir fal türüdür. Eski Mısır, Roma, Yunan şehirleri ve Babiller bu faldan faydalanıyorlardı.

Nasıl Yorumlanır

Eski Yunanlar bu gök gürültüsünün daha doğrusu şimşeğin Tanrısal bir işaret olduğunu düşünürlerdi. Gündüz olan aydınlanmanın ya da şimşeğin Jüpiter’de, gece olanın ise Poseideon’dan geldiğini düşünürlerdi. Tanrıların ateşli bir işareti idiler.

Eski Romalılara göre şimşeğin yakınlığı, parlaklığı yeni kurulan bir ev düzeninin başarısını anlatırlardı. Şimşeğin sesi, rengi dikkate alınması gereken hususlardı. Şüphe yok ki bu şimşekler Tanrı’nın cezası olarak da düşünülürdü.

Gök gürültüsünün çok olması ya da bir yere yıldırım düşmesi o yerşn Tanrı tarafından işlenilen günahlar yüzünden cezalandırıldığı anlamı çıkar. Eğer şimşek uzaklarda bir yerde ve sesi fazla gelmiyorsa bir uyar olarak düşünülürdü. Bir diğer yandan ışık var fakat ses gelmiyorsa bu da ölümün ya da hastalığın habercisi oluyordu.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı