Gölge Falı Kehaneti

Gölge Falı Kehaneti

shadow

SCİAMANCY/SCİOMANCY

Ölülerin gölgelerinden yola çıkılarak kehanette bulunma işlemidir. Özellikle ölülerin gölgeleri üzerinden yorumlamalar yapılırdı.

Gölgenin boyutunu, şeklini ve değişme özelliklerine bakılarak ilahi neticeler alınabilir.

Gölgenin başsız bir şekilde görülmesi ya da tam olarak görülememesi sonucunda geleceğe dönük olumsuz bir kehaneti haber vermesi söz konusudur. Örneğin söz konusu kişi yakın zamanda hayatını kaybedecek anlamına gelmektedir.

Paracelsus kendisinin dokuzuncu kitabu olan Doğal Nesneler adlı kitabında şu hikayeye yer verir: Eski keldaninler ve Antik Yunan medeniyetleri savaş ya da sürgün zamanlarında hazinelerini belirli bir yere saklar ve gömerlerdi. İşaret dahi bırakmazlardı. Sonrasında kendilerine bir gün ve saat belirler ve o tarihte orada gölgelerinin şekline ya da ifadesine göre hazinlerinin yerini bulmaya çalışırlardı.

Bu teknikler çok eski olmakla beraber günümüzde de az da olsa uygulanmaktadır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı