Gözyaşı Falı Kehaneti

Gözyaşı Falı Kehaneti

1

DACRYOMANCY

Ağlama veya gözyaşı dökme sırasında durumları değerlendirerek kehanet elde edilmeye çalışılan bir fal türüdür.

Bu yöntemin kurbanı çocukların ağlamaları ve gençlerin bolca gözyaşı dökmeye teşvik edilmesi Azteklerde yaygın bir inanıştı. Bu gözyaşları yağmur gibi olduğundan değil sempatiklik çekmesi açısından yağmurla ilişkilendirilmiştir.  İnkalar da benzer şekilde genç çocukları burada denek olarak kullanıp kehanet elde etmeye çalışmışlardır.

Babil coğrafyasında yeni yılın ilk beş gününde uygulanan bir seremoniye göre kralın alametleri b,r başrahip tarafından taşınır ve Tanrı Marduk’tan önce yerleştirilir. Bu bir aşağılama ritüelidir.  Başrahip Kralı tokatlar ve kulaklarından çeker. Sonra Tanrı Marduk önünde diz çöker ve kendi dünyevi unvanının önemsiz olduğunu vurgular. Eğer Kral gözyaşı dökerse bu olumlu bir kehanettir. Bu seremoninin önemi Kralın Marduk’a bağlılık bildirmesi ve her sene krallığını tekrar ilan etmesidir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı