Gözyaşı Falı

Gözyaşı Falı

images (1)

Özellikle Aztek ve İnka geleneklerinde yağmur yağması için sıkça başvurulan yöntemlerden birisidir. Küçük çocukların kurban edilmesi veya acı çektirilmesine dayanır. Bu sırada çocukların bol miktarda gözyaşı dökmeleri sağlanır ki yağacak olan yağmurun miktarı da o denli çok olsun. Çünkü bu inanışa göre ne kadar çok gözyaşı olursa o kadar çok yağmur ve bereket gelecektir. Birisi öldüğünde yağan yağmurun da arkasında bıraktıklarının gözyaşları üzerine yağdığına da inanılırdı.

Burada en önemli nokta gözyaşının yoğunluğudur; az gelen damlalar kuraklığı ve sadakatsizliği temsil ederken, sık ve yoğun damlalar bereketi ve sadakati temsil eder.

Babillerde her sene Tanrıya şükranlarını sunmak için krallar da hanedan soyunu temsilen ağlatılmaya çalışılır ve bunun için törenler düzenlenirdi.

male-and-female-gypsies-fortune-telling-1552

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı