Gül Yaprağı Falı

Gül yapraklarının kalınlığı, inceliği sebebiyle ortaya çıkardakları seslerin şiddetinin yorumlanmasına yönelik bir fal çeşididir. Özellikle Antik Çağdan itibaren önce gençler arasında yaygın olan ardından halk arasında iyice geçerlilik kazanmaya başlamış bir kehanet yöntemidir.

Eski Yunan’dan günümüze ulaşmış bir gelenektir. Günümüzde Türkiye’de de genellikle çocuklar arasında uygulanan daha çok bir tahmin yöntemi olsa da kökleri çok daha eskilere dayanan ve sonuçlarına oldukça güvenilen bir faldır.

Bir gül yaprağı seçilir ve sağ avuç içine konur; ardından çapraz şekilde sol el sağ elin üzerine vurulur. Gül yaprağı patlarsa tutulan dilek gerçek olacak demektir. Zarar görüp patlamaz kalırsa bu da dilek gerçekleşmeyecek demektir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı